חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : טכנולוגיה ימית
 

איך מתכננים ובונים את ספינות גביע אמריקה

 

מאת: צבי זיבלט

התיכנון והבניה של ספינות גביע אמריקה הינו מבצע מדעי הכולל טכנולוגיות חדישות. בעזרת מחשבי-על יכולים המתכננים לייצר ולנסות תכניות רבות כדי לראות איזה מהן המתאימה ביותר. הם משתמשים בחישוב דינמי נוזלי, שטח חדש יחסי המאפשר חישוב זרימות וקבלת אנליזות לעילוי וגרר של הקיל, התורן, המפרשים וההגה.

הסינדיקט השקיע כמה מליוני דולרים לבנות מודל בגודל של שליש מהמקור. המודלים האלה נוסו במתקן של הצי האמריקאי במהירויות של 7 עד 15 קשרים.

לבסוף הקבוצה בנתה שתי תבניות גוף סירה בעזרת חיתוכי מחשב. עובדים כיסו את התבניות בסיבי פחם ספוגים בשרף כך שהתקבל מעטה דק שמופרד בקלות מהתבנית. לקליפה שהופרדה הוצמד משטח מאלומיניום בצורת כוורת ושכבה נוספת של סיבי פחם עם שרף. השלד שהתקבל הוכנס לתנור אפיה בחום של 175 מעלות פרנהייט למשך 8 שעות. השרף האפוקסי נספג בשכבות סיבי הפחם והתקשה. לבסוף התקבל גוף סירה באורך של 80 רגל. לאחר מכן עובדים על הקיל שעומקו עד 20 רגל מתחת לסירה שצורתו כטורפדו ומשקלו 20 טון. משקולת זו תנסה לאזן את לחצי הרוח על המפרשים.

 

עוד מאמרים בנושא: טכנולוגיה ימית

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר