חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : טכנולוגיה ימית
 

הגנת המדחף

 

מאת: גדעון שמואלי - צ'ונלה

מדחף הספינה חשוף למפגעים רבים בזמן ההפלגה, פגיעה במדחף יכולה לגרום לשיתוק התקדמות הספינה, עד כדי סיכון הספינה וחיי הצוות והנוסעים, לכן יש להגן על המדחף בפני פגיעות חיצוניות, כגון: חבלים, כבלים, שרשראות, רשתות דיג, יריות פלסטיק או בד, קורות וכו'. פגיעה במדחף עלולה לגרום: לשבירת להבים, לכיפוף הציר, נזק או שבר בתחתית הספינה, ולנזקים במנוע. בקרה טובה על מצב המדחף אפשרי על ידי בניית חלון הצצה בתחתית הספינה מעל לאזור המדחף (במידת האפשר).

קיימות טכניקות שונות להגנה על המדחף:

1. מחסום: כבל מתוח או מוט פלדה (בין קצה השדרית למגן לוח ההגה), בצורה שמונעת

2. מגן: מעטפת מרושתת המקיפה את המדחף (דוגמת מאורר). לאחרונה פותחו מגינים חדירת מיפגעים אל עבר המדחף.

3. מקצץ: מנגנון כירסום סיבובי או גיליוטינה הצמודים למדחף ומסוגלים לקצוץ כל סרח הידרודינמיים, המשפרים את פעולת המדחף.

5. פין גזירה: בכל מיקרה רצוי להוסיף פין גזירה במערכת ההנעה. כאשר המדחף נתפס,4 . חישוק: המקיף את קצוות הלהבים ומהווה חלק אינטגרלי מהמדחף (רעיון חדשני). השואף להתלפף על המדחף (חוץ מכבלים ושרשראות). הפין הפגיע נקצץ, והעומס על המערכת משתחרר. (פין הגזירה מקביל בתפקידו כמו הנתיך במערכת החשמל) החלפת פין זולה יותר מהחלפת מדחף ולבטח מהחלפת מנוע.

 

עוד מאמרים בנושא: טכנולוגיה ימית

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר