חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : כתבות וחדשות
 

השיט המשפחתי - חוויה לגדולים וקטנים

 

חופשת שיטאולי לא ידעתם, אבל מאות משפחות מישראל יוצאת מדי שנה לשיט חוויתי ביאכטות פרטיות בים למי שיש רשיון משיט (סקיפר) או לשיט על נהרות ותעלות באירופה.
חשוב לדעת! בשיט על נהרות לא נידרש רשיון משיט להפעלת הסירה, מקבלים הדרכה בבסיס הסירות וכל אחד לומד להשיט ולנווט את הסירה ונהיה "קפטן" תוך זמן קצר.

קודם קצת הסברה להורים.
השיט בסירות על הנהרות באירופה מתאים למשפחות וילדים מכל הגילים. השיט אינו מסוכן (בכל אופן פחות מנסיעה במכונית על כביש),. השיט אפשרי על הנהרות והתעלות ברוב ארצות אירופה המערבית: בצרפת, בלגיה, הולנד, אירלנד,אטליה, אנגליה, גרמניה. כל ארץ והאטרקציות המיחדות לה: גני שעשועים, פארקים, טיולי אופניים, ביקור בכפרים ציוריים, שווקים ססגוניים, טירות עתיקות, באזורים רבים אף ניתן לשחות במים, לעסוק בדיג, ובפעילויות מים שונות.

השיט בסירה - אין כמוהו לגיבוש משפחתי
האטרקציה הגדולה ביותר היא השיט בסירה עצמה: ניווט, נהיגה, קשירת הסירה בחוף, מעבר בסכרים (בריכות מעבר שבהם הסירה עולה או יורדת) גשרים מתרוממים ועוד... הסירה היא למעשה שעשוע ועיסוק יותר טוב לילדים מ- "דיסני לנד"... וחשוב מכל! כולם עוזרים ומשתתפים, אין כמו הסירה לגיבוש משפחתי, פיתוח אחרויות ועזרה הדדית.
ומה בתוך הסירה: תנאי  המגורים כמו "בית קטן" שיש בו הכל: חדרי שינה (קאבינות) עם מקלחת ובית שימוש  צמודים לכל קאבינה, מטבחון מאובזר באופן מושלם עם כל הדרוש: תנור בישול, מקרר, כלי אוכל כלי בישול, כלי הגשה, רדיו ומערכת מוסיקה לדיסקים, וכמובן סלון- פינת אוכל לארוחות משותפות ובנוסף, מרפסת עליונה כולל היגוי עליון, שם כולם יכולים להתרווח ולהנות מהנוף החולף בזמן השיט.

אז כיצד גורמים לילדים להנות במהלך השיט?                                                                          
ראשית, יש להכין אותם לשיט. יש לספר היכן שטים, לספר מהן הדברים המיוחדים שהאזור מציע (טירות עתיקות טיולי אפניים, דיג חקות, משחקי כדור ליד הסירה ועוד...) , לא לספר רק על השיט וההפלגה עצמה אלא גם על החוויות הגלומות בהגעה למקומות מעניינים. איפה ניתן לטייל ומה ניתן לראות.

חשוב! במסגרת ההכנות בארץ, בררו אצל סוכנות השכרת היאכטות שאכן המסלול שבחרתם מתאים להפלגת ילדים. ניתן לקבל הדרכה והסברים ממדריך השיט הותיק אברי אביב  במשרדי חברת  שיט ותיירות בע"מ החברה הותיקה ביותר בישראל בתחום השכרת סירות ויאכטות. פגישה יש לתאם מראש טל. 03-5161848

לחברה יש גם אתר אינטרנט להסברה יעילה ביותר, כדאי לראות: www.medyacht.co.il

 

עוד מאמרים בנושא: כתבות וחדשות

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר