חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות
האתר עומד למכירה. לרציניים בלבד. נא ליצור קשר עם מר אברי אביב במייל: aviv@sailing-news.co.il


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : כתבות וחדשות
 

קפריסין וישראל וכל מה שבינהם…

 

היעד הרגיל בהפלגה לקפריסין הוא אחת המרינות בקפריסין היוונית: לרנקה או לימסול. נמל פאפוס בקצה המערבי של האי שימש בעבר נקודת מעבר נוחה להמשך הפלגה לכיוון תורכיה או יוון כיום קשה למצוא מקום עגינה בנמל הקטן . לאחרונה ניפתחה מרינה חדשה ומודרנית בצפון מערב האי (באיזור היווני) - המרינה בלאצי בקרבת העירה פוליס. פרטים ונתוני ניווט על כל המרינות בקפריסין ניתן למצוא בספר הניווט:
Cyprus & Turkish Waters Pilot by Rod Heikel

הפלגה ביאכטה לצפון קפריסין הוא נושא מורכב מבחינה מדינית, מעבר לעניין השרותים ליאכטות שניתן לקבל בצפון האי. (הסבר בעניין זה בהמשך). ראשית יש לדעת ש-"מדינת צפון קפריסין התורכית" לא מוכרת ע"י "מדינת דרום קפריסין היווניים" בעיני שלטונות קפריסין היווניים, זהו "שטח כבוש" ששייך לקפריסין היוונית. אי לכך כניסה לנמל צפון קפריסאי (פמגוסטה או קריניה) נחשבת כהברחת גבול או כניסה לא חוקית למדינה ונחשבת כעברה פלילית וחלים עליה עונשים כבדים עד כדי מאסר! כמובן - הענישה מתבצעת כאשר אותה היאכטה שביקרה בנמל צפון קפריסאי מגיע לנמלי דרום קפריסין (לרנקה, לימסול, פאפוס וכו'). בעל היאכטה או הסקיפר עלול להעצר ולהתבע למשפט (והיו דברים מעולם!).

בצפון קפריסין (תורכית) ניתן למצוא 2 מקומות עגינה ליאכטות ועוד מפרצים יפים מסביב לאי.
למרות הבעיות המדיניות, שייטים ישראלים ואחרים מתקבלים בברכה בנמלי צפון קפריסין התורכיים. הבעיה - במידה ואחרי ביקור בצפון קפריסין רוצים להפליג לדרום קפריסין היוונית !!! ( ראה למעלה)
1. פמגוסטה (מכונה ע"י התורכים מגוסה) הינו נמל מסחרי מוזנח אבל מאפשר הגנה טובה בכל מזג אויר. אין בו כמעט כל שרותים ליאכטות, ניתן להיקשר ברציף הדייגים בקצה הדרומי של הנמל. צריך להיזהר מסלעים בהמשך לשובר הגלים בראשי. פרטים בספר הניווט הנ"ל.
2. קיריניה (מכונה ע"י התורכים גירנה) יש מרינה ליאכטות מבוקשת ופופולרית מלאה ביאכטות, קשה למצוא מקום עגינה. בקרבת המרינה יש נמל מסחרי קטן שם אפשר למצוא עגינה ללא בעיות. פרטים בספר ניווט הנ"ל. קריניה (גירנה) היא עיר תיירות מעניינת וניתן למצוא בה כל השרותים, מלונות, מסעדות והשכרת רכב. צפון קפריסין מפתחת תשתית תיירות בקצב גדול, הטיול בצפון האי מעניין ומרשים וניתן לטייל באופן עצמאי.
הכל טוב ויפה... פרט לסיכסוך המתמשך בין היוונים לתורכים באי.

 

עוד מאמרים בנושא: כתבות וחדשות

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר