חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : מצבי חרום והצלה
 

התנגשות בין אוניית

 

ב- 19 לאוגוסט בשעות אחר הצהריים, במרחק של כ - 25 מייל מחוף ישראל אירעה התנגשות בין אוניית המכולות "צים אילת" ובין היאכטה "איזי סייל 2".

האונייה עמוסת המכולות הפליגה מ-פורט סעיד ל-חיפה, במהירות של מעל 20 קשר. היאכטה הפליגה מפאפוס בקפריסין לתל אביב במהירות של כ- 5 עד 7 קשר. נמסר שהיאכטה הפליגה במפרשים בלבד ולכן האונייה הייתה אמורה לפנות לה דרך !

צוות היאכטה קיים תצפית כמקובל, אך עקב מהירותה הגדולה של האונייה, שחצתה את מסלול היאכטה, לא נראתה האונייה לצוות היאכטה בין התצפית האחרונה לבין הופעת האונייה, רק כמה מטרים לפני היאכטה. רק תודות למזל ולתושיית שלושת אנשי צוות היאכטה, שהצליחו להוריד מפרשים מיידית ולהפעיל את המנוע - נמנע אסון והיאכטה הפגועה יכלה להמשיך בכוחות עצמה למרינה בתל אביב, ללא נפגעים בנפש.

לפי עדות אחד מאנשי צוות היאכטה מר גיורא קדר, רגע ההתנגשות היה מלווה במכה אדירה שהוא קיבל מתקרת הקאבינה שבה ישן. כאשר יצא לסיפון ראה את ירכתי אוניית הענק מתרחקים. האונייה לא עצרה והמשיכה בהפלגתה כאילו לא ארע דבר!!! סוף הסיפור עדיין לא ידוע ויתברר כנראה בבית המשפט. לפי דרישת עו"ד שי רווה המייצג את בעלי היאכטה, הפקידה חברת דיזנגוף סוכנת האונייה ערבות בסכ' 50.000 $. כמו כן, מינהל הספנות והנמלים, מינה חוקרים לבדיקת נסיבות ההתנגשות.


לידיעת השייטים, חשוב לדעת ! זמן הפגישה (התנגשות) בין שני כלי שיט המשייטים האחד מול השני. האחד במהירות של 20 קשר (אונייה) והשני במהירות של 6 קשר (יאכטה) - הוא 11 דקות !!! (מאותו רגע שהם מופיעים על האופק וניתנים לצפייה של האחד כלפי השני).


 

עוד מאמרים בנושא: מצבי חרום והצלה

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר