חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות
האתר עומד למכירה. לרציניים בלבד. נא ליצור קשר עם מר אברי אביב במייל: aviv@sailing-news.co.il


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : שיט, ניווט ואתרים מעניינים
 

מזרחית לאלניה - עדכון מצב המעגנות

 

בנושא המיקום הגיאוגרפי ואיתור המעגנות המוזכרות, נא להתייחס לספר הניווט: Turkish Waters and Cyprus Pilot by Rod Heikell- אם כי הספר איננו מעודכן !

אלניה - ALANYA
כל המפרץ שממזרח להר המבצר ומצפון למזח הישן כותר ע"י שוברי גלים ונהפך למעגנה סגורה ענקית:300 מטר בערך מצפון לדרום ו500- מטר בערך ממערב למזרח. כל הצלעות הפנימיות של המעגנה תפוסות ע"י גולטים ואין מקום ליכטות להשתלב ביניהם. סלעים גולשים למים למרחק גדול והגולטים מורידים מהירכתים סולמות ארוכים. יכטה לא תוכל לעשות זאת גם אם תצליח למצוא מקום. מזח הבטון הישן שמתחיל במגדל המתומן האדום, משרת רחפות, מעבורות וספינות דיג גדולות. יכטות אינן יכולות להשתמש במזח זה. האפשרות היחידה ליכטה היא להטיל עוגן במרכז מעגנת הגולטים ולהיזהר שלא להסתבך בחבלי הקשירה של מצופי העוגנים של הגולטים הנזרקים במרחק רב.

בוזיאזי - BOZYAZI
כיום יש משטרה בנמל, פרט לזה אין כל שינוי, המעגנה גדולה ונוחה ועדיין ריקה. יש ברז מים על הרציף. יאכטה יכולה להתקשר על הדופן לאורך הרציף הדרומי, מול המשטרה. אפשר גם להטיל עוגן במרכז המעגנה.

אידינצ'יק - AYDINCIK
אין כל שינוי. ניתן להטיל עוגן, להשתלב בין סירות הדיג הקטנות ולהגיע עם החרטום או הירכתים לרציף הצפוני-מערבי. ברזי המים במרחק של 50 עד 70 מטר.

אובצ'יק - OVACIK
מעגנה חדשה שאינה מופיעה בספרים ובמפות האדמירליות הבריטית. במפות טורקיות שנמכרות היום בנקודות מכירה רשמיות יש תוספת בציור ידני של שוברי הגלים ומגדלורי הכניסה. המעגנה נוחה וריקה ברובה. הכניסה בהפלגה לכוון דרום מזרח. ניתו להתקשר על הדופן בצדו הפנימי של שובר הגלים הארוך הנמשך מדרום מזרח לצפון מערב. בשאר המקומות המים רדודים ויש להיזהר מהרציף הקצר שנמשך מדרום מערב לצפון מזרח שנראה נוח אך גם לאורכו אין מספיק עומק ליכטה. מים וחשמל על הרציף ניתן למצוא במרחק של 50 מטר.

טשוג'ו TASUCU - נמל המעבורות
נמל המעבורות הוא הימני (במבט מהים) משני הנמלים של טשוג'ו ונמצא במרכז העיר. לפני 7 שנים לא היתה ליכטה כל אפשרות להתקשר שם. מאז נבנה מזח התקשרות מיוחד ליכטות בפינה הצפון-מזרחית של הנמל. האצבע נכנסת מצפון מערב לדרום מזרח. יש להטיל עוגן בצדה הצפון מזרחי לגישת ירכתיים או חרטום. מים וחשמל על המזח. אפשר גם להטיל עוגן באמצע הנמל, בחלקו הצפוני. לא בקרבת הרציף הדרומי ששם מסלול המעבורות. חשוב ! נא לשים לב לשרטון חול רדוד דרומית לנמל. בטשוג'ו מומלץ להקדיש יום מלא לסיור בSILIFKE- השכנה . במבצרים ובכנסיות שבראשי ההרים, בקניון העמוק, במערת הנטיפים, במבצר הצף ובגדות הנהר שבמרכז העיר.

טשוג'ו,TASUCU SEKA LIMANI - הנמל המסחרי הגדול
ממוקם ממזרח לנמל המעבורות והוא הנמל הפרטי של מפעל הנייר SEKA ונמצא בתוך שטחו. הפעילות בו מאד דלילה וניתן להתקשר על הדופן לאורך הרציף הצפוני שמלבד 2 גוררות ריק בחלקו הגדול. המנופים נראים כמושבתים מזה שנים רבות. הרציף גבוה אך הצמיגי הגדולים שתלויים בצפיפות לכל אורכו מאפשרים עליה נוחה. פועלי הנמל מסבירים פנים ועוזרים בהתקשרות. אפשר גם להטיל עוגן בחלק המזרחי והדרום מזרחי של הנמל. בקו אווירי המרחק לעיר אינו רב אבל אין שביל הליכה ישיר והכביש העוקף ארוך מדי להליכה רגלית. מומלץ להזמין מונית מהעיר. מרינה חדשה בבניה - השם לא ידוע, מיקום:13' N 22' E 36 34 שוברי הגלים בנויים, מתבצעות עבודות בתוך המרינה. בזמן הביקור בחודש יולי 2002 לא היתה עדיין כניסה לכלי שיט.

לימונלו - LIMONLU
הכניסה סתומה בשרטונות חול. יתכן ויכטה שתקבל עזרה מנתב מקומי תצליח לפלס את דרכה בהצלחה לתוך המעגן.

מרסין - MERSIN
בחלקו הצפון מערבי של הנמל נמצא שטח שנקרא "מרינה". יש שם רק סירות דייג וגולטים, שחלקם מתפקדים כמסעדות צפות. יכטה בודדת שתגיע לשם תמצא מקום בחלקה המערבי של המרינה להתקשרות של חרטום או ירכתים. יש מים וחשמל.

המרינה של קירניה, קפריסין הצפונית - GIRNE MARINA
המעגן ממוקם ממזרח לנמל המעבורות וליד המבצר ונמצא במרכז העיר. פעם היתה זו מרינה ליכטות ואחד המקומות היפים בים התיכון. היום כולה טפוס ע"י גולטים. בפינה הצפונית מערבית עדיין עוגנות 3 יכטות אך המקום הוא פרטי שלהן ואין מקום ליכטה מבקרת. לפעמים במזל יהיה מקום ליכטה מבקרת ליום או יומיים ואז היא תגורש. ליכטה שבכל זאת תנסה להתקשר שם מומלץ לגשת עם החרטום כי ליד הרציף רדוד. יש מים וחשמל. בערב ובלילה המוזיקה רעשנית. מורגשת צחנה שעולה מפחי הזבל ומבתי השימוש של המסעדות.

הנמל המסחרי של קירניה - GIRNE YENI LIMANI
הנמל המסחרי שהוא נמל המעבורות נמצא ממזרח למרינת הגולטים, שנים וחצי קילומטר של הליכה ממרכז העיר. בשנת 1994 נחנכה בתוכו מרינה מקצועית ומודרנית ושמה GMYAT DELTA MARINA יש סינקרים וחבלי התקשרות, מים, חשמל, מקלחות ושירותים, פקס, דואר אלקטרוני ואינטרנט, חנות לאביזרי יכטות (מבחר מצומצם), שטח הספנה מרווח, מנוף הרמה ליכטות עד 30 טון ומסעדה נעימה על קו המים. מקום ל40- יכטות ורק 10 יכטות נמצאות שם. המרינה ממוקמת לאורך הרציף הדרומי של הנמל. החלק הפנימי של שובר הגלים הקצר הנמשך מדרום מערב לצפון מזרח הוא שטח צבאי סגור. במפרץ שבצדו החיצוני של שובר גלים זה, מחוץ לנמל, גולטים מטילים עוגן ולפעמים גם יכטות.

פמגוסטה - GAZI MAGUSA
אין כל חדש בפמגוסטה. בעומק הנמל בחלקו הדרומי מערבי יש רציף של סירות דיג וגולטים קטנים. ניתן להטיל עוגן בצדו הצפוני מערבי של הרצף להתקשרות של חרטום או ירכתים. יש חשמל. המים בברזים שבשטח הנמל אינם ראויים לשתיה.

 

עוד מאמרים בנושא: שיט, ניווט ואתרים מעניינים

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר